OBOWIĄZKOWE SZKOLENIE AML

JAK PRAWIDŁOWO WDROŻYĆ WYMAGANE USTAWOWO PROCEDURY AML?

BEZ WYKONYWANIA ZBĘDNYCH CZYNNOŚCI, UPRASZCZAJĄC WSZYSTKO DO MINIMUM I UNIKNĄĆ SUROWYCH KAR

Przydatne nawet jeśli myślisz, że masz już te obowiązki spełnione, bo wdrażałeś kiedyś jakieś procedury.

Skoro tu jesteś to z pewnością już wiesz, że musisz spełnić obowiązki, które narzuca na ciebie ustawa. Jesteś w dobrym miejscu – tematyką tą zajmuję się już blisko 20 lat. W tym krótkim wideo poinformuje Cię co musisz zrobić, aby spełnić obowiązki.

Myślisz sobie pewnie: nie mam czasu na wykonywanie dodatkowych czynności bo muszę się skupić na własnym biznesie.

NIC Bardziej mylnego…

Czy zastanawiałeś się czy stać na takie ryzyko? 

Analizując strony Ministerstwa Finansów możemy dojść do wniosku, że nie warto ryzykować, bo kary, które nakłada Generalny Inspektor Informacji Finansowej są bardzo dotkliwe.

Teraz wyobraź sobie, że GIIF stwierdza nieprawidłowości w przypadku twojej działalności, dokonuje wpisu w rejestrze… a ty tracisz reputację a później klientów. 

Czy stać Cię na takie ryzyko? 

Pomyśl sobie jak klient zareagowałby na to, że np. jesteś księgowym, a Twoje zadanie to bezpieczne prowadzenie spraw podatkowych, a Ty sam tego nie dopełniasz obowiązków raportowania przed Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej ? Czy nie jest to absurd?

Wyobraź sobie, że GIIF nakłada na Ciebie karę nawet taką jedną z niższych-kilka tysięcy złotych. 

Czy nie będzie Ci szkoda utraconych pieniędzy, które tak ciężko dziś zarobić? 

Czy nie lepiej spełnić obowiązki inwestując niewielką kwotę w swoje bezpieczeństwo? 

Zanim przejdziesz dalej sam sprawdź…

Pamiętaj! GIIF może nałożyć na ciebie kary:

 • Zakaz wykonywania działalności sprawi, że utracisz źródło dochodu.
 • Publikacja w biuletynie informacji na temat łamania prawa co może spowodować, że klienci przestaną Ci ufać.
 • Kara pieniężna – może być dla Ciebie dotkliwa, bo Urząd może nałożyć karę nawet na kilka milionów złotych.

To, co tu przeczytasz ułatwi Ci spełnienie obowiązków, które nakłada na Ciebie ustawowa i pozwoli Ci spać spokojnie, nie zamartwiając się, że urzędnik zamyka twój biznes, bo będziesz pewny, że dobrze to zrobiłeś.

Od kilku miesięcy możemy zauważyć, że aktywność podmiotów kontrolujących podmioty obowiązane, które powinny stosować w swojej działalności zalecenia AML wzrosła. W związku z zejściem na drugi plan kwestii zwianych z epidemią  urzędnicy wyszli z gmachów i dokonują masowo kontroli. Tomasz Gzela coraz częściej występuje jako pełnomocnik firm kontrolowanych przez GIIF w związku z tym, że z jego procedur i szkoleń skorzystało kilka tysięcy firm. Dzięki temu Tomasz ma informacje z pierwszej ręki jeśli chodzi o zakres kontroli, najczęstsze zastrzeżenia. Jeśli chodzi o zastrzeżenia co do wdrożonych procedur osoby  kontrolujące nigdy nie mieli zastrzeżeń co do kwestii merytorycznych.

Zanim zaczniesz czytać dalej - dowiedz się czy podlegasz pod te obowiązki?

Art. 2 ustawy o Przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu wskazuje podmioty obowiązane które zmuszone są stosować regulacje w tym zakresie:

 • biura rachunkowe – bez wyjątków
 • doradcy podatkowi
 • pośrednicy w obrocie nieruchomościami
 • notariusze
 • najemcy nieruchomości na cele komercyjne (każda firma, która wynajmuje lokal innej firmie)
 • radca prawny lub adwokat wykonujący czynności wskazane w ustawie…
 • prezesi zarządów spółek na kontrakcie, fundacji, stowarzyszeń 
 • przedsiębiorcy prowadzący działalność kantorową
 • doradcy kredytowi
 • firmy pożyczkowe
 • pośrednicy ubezpieczeniowi

przedsiębiorców w zakresie, w jakim przyjmują lub dokonują lub przyjmują płatności w gotówce w wysokości co najmniej 10.000 euro, chociażby w wielu powiązanych transakcjach (najczęściej są to: salony samochodowe, jubilerzy, składy budowlane, składy opału, firmy budowlane)

Jeśli już wiesz, że nie masz wyjścia, tylko musisz wypełnić te obowiązki zdaj sobie sprawę co musisz zrobić:

 • MUSISZ przeszkolić wszystkich pracowników w zakresie wymaganym w ustawie.
 • MUSISZ wdrożyć procedury oraz ich przestrzegać!
 
W internecie można znaleźć przykładowe procedury i pobrać je bezpłatnie. Pamiętaj, jednak że każda branża ma swoją specyfikę i procedury w przypadku biura rachunkowego, adwokata czy też pośrednika nieruchomości mają inną treść.
 
Należy zauważyć, że mieliśmy do czynienia z nowelizacją ustawy w 2021 roku i nawet dobrze napisana procedura kilka lat temu – dziś jest już bezużyteczna.
 
Jeśli wdrażałeś procedurę do połowy 2021 roku to najprawdopodobniej nie jest ona już zgodna z aktualnym stanem prawnym!
 
Lepiej zainwestować kilkaset złotych, zlecić napisanie procedury wyspecjalizowanej firmie i mieć te obowiązki spełnione niż martwić się, czy aby na pewno to, co robię jest wystarczające.
 
Skorzystaj z wiedzy fachowca z ponad 20 letnim doświadczeniem, który pomógł już tysiącom firm. Zaoszczędź czas i pieniądze. Skorzystaj ze sprawdzonej wiedzy przekazanej przez praktyka. Nie daj sobie sprzedać drogiego oprogramowania, które dla większości podmiotów jest ono zbyteczne.
 
Szkolenie, które Ci proponujemy naszpikowane jest barwnymi przykładami z praktyki skarbowości, które ułatwią Ci zrozumienie zagadnień, które bez tych przykładów ciężkie w zrozumieniu.
 

Szkolenie to różni się od tych dostępnych na rynku tym, że każde zagadnienie jest odniesione do praktyki prowadzącego. 

Niestety wiele szkoleń dostępnych na rynku prowadzonych jest przez osoby które są prawnikami z wykształcenia i nie mają praktycznego doświadczenia związanego z AML. Z takiego szkolenia nic nie wyniesiesz a takie szkolenie przeważnie polega na tłumaczeniu zawiłych przepisów na język bardziej zrozumiały dla słuchacza.

W internecie można spotkać oferty szkoleń, które są prowadzone przez totalnych amatorów.
A przecież chyba nie o to chodzi?

Wiemy o tym, bo często trafiają do nas na szkolenia ludzie, którzy zakupili takie szkolenie i nadal nie wiedzieli, jak mają realizować zapisy ustawy.

Po ukończeniu szkolenia prowadzonego przez Tomasza Gzele wszystko stało się dla nich jasne!

 

Ostatnio na rynku pojawia się praktyka gdzie zakupując szkolenie od razu po zakupie dostajesz na maila certyfikat.

Nie daj się oszukać!

Certyfikat taki może okazać się nic niewarty dlatego postanowiliśmy, że nie rozdajemy certyfikatów za samo dokonanie opłaty. Po zapoznaniu się ze szkoleniem sprawdzamy twój poziom wiedzy. Zdajesz dość prosty test, który powinieneś być w stanie rozwiązać po jednokrotnym przesłuchaniu szkolenia.

 
Robimy to dla twojego bezpieczeństwa. Gdyż Tomasz często jako pełnomocnik przy wie jak od praktycznego punktu wygląda taka kontrola i często podczas kontroli pada pytanie ze strony organu dokonującego kontroli: Jak była weryfikowana wiedza ze szkolenia?

Przestań marnować czas i skorzystaj ze sprawdzonej wiedzy!

Wiemy czego oczekujesz.

 • Chcesz nie narażać się  na kary finansowe i utratę reputacji
 • Nie chcesz poświęcać na wdrożenie AML zbyt dużo czasu
 • Chciałbyś to zrobić raz a dobrze, aby do tego w kółko nie wracać 
 • A przy tym chciałbyś być uważany za profesjonalistę wśród swoich klientów. Że jesteś firmą godną zaufania, która stosuje się do przepisów prawa.

I dlatego dla takich osób jak Ty przygotowaliśmy kurs …. z gotowym zestawem procedur. Wszystko w jednym miejscu w formule online.

Dzięki temu że kurs jest online:

 • Czasami na szkoleniu na żywo na chwile gdzieś odpłyniemy myślami i coś istotnego nam umknie. Tu nie ma takiego ryzyka, bo do szkolenia możesz wracać wielokrotnie. Dajemy ci dostęp do niego na 12 miesięcy!
 • nie musisz marnować pieniędzy na noclegi i dojazdy, jakie normalnie musiałbyś wydać na szkoleniu stacjonarnym.
 • zrobisz kurs w dowolnym miejscu i czasie.
 • na koniec szkolenia przejdziesz test wiedzy, dzięki któremu potwierdzisz posiadanie wiedzy  (przydatne w przypadku kontroli)
 • nie musisz zlecać prawnikowi pisania procedur i skorzystasz z naszych autorskich rozwiązań, które były już weryfikowane wielokrotnie przez GIIF i nie zgłaszał on żadnych zastrzeżeń.
 • nasz certyfikat zawiera dokładny plan szkolenia, który postanowiliśmy zawrzeć (podczas jednej z kontroli kontrolujący zapytał czy w ramach szkolenia słuchacze byli poinstruowani jak mają dokonywać zgłoszeń do GIIF)
Jak widzisz kurs który otrzymujesz stworzyliśmy jako odpowiedź na zastrzeżenia podmiotów kontrolujących. Dzięki temu w przypadku kontroli twojej firmy jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek przejdziesz ją wzorowo!

Ale zanim się zdecydujesz...

Szkolenie z zakresu AML przeprowadzone przez praktyka 700-3000 zł.

Zlecenie napisania procedur specjaliście  dla twojej branży 1500 zł.

2200 – 4500 zł – tyle musiałbyś wydać na spełnienie tych obowiązków. Ale dziś na tej stronie zrobisz to dużo taniej dzięki formule online i dzięki temu, że raz opracowane procedury trafią do wielu odbiorców.

Dzięki temu, że udało nam się opakować kurs w formie online możemy zaproponować Ci skandalicznie niską cenę!

697 zł

Ale to nie wszystko...

Bo do zakupionego pakietu dorzucimy Ci w BONUSIE zestaw przydanych szkoleń:

BONUS I 

Nagranie ze szkolenia „Jak rozmawiać z trudnym klientem” (wartość 397 zł) z Mateuszem Mrozowskim (ekspertem w dziedzinie sprzedaży i autorem kilku książek), z którego dowiesz się jak rozmawiać z klientem, z którym nie czujesz „mięty”. Od teraz wszystko będzie dla ciebie jasne. Jeśli są klienci, którzy są wulgarni, nieprzyjaźni, roszczeniowi możesz z nimi także się dogadać.

BONUS II

Nagranie ze szkolenia „Polski Ład 3.0 – najnowsze zmiany w podatkach” (wartość 300 zł), z którego dowiesz się, jakie zmiany podatkowe weszły w życie od dnia 1 lipca 2022 roku, dowiesz się także jak zmienić formę opodatkowania oraz czy jest to dla ciebie opłacalne. Szkolenie przeprowadził Michał Cielibała – doradca podatkowy

BONUS III

Nagranie ze szkolenia: „Jak zachować się podczas kontroli skarbowej” (wartość 300 zł) z którego dowiesz się od praktyka skarbowości co zrobić, aby uniknąć kary lub zmniejszyć jej wymiar w przypadku kontroli w której zaszły pewne nieprawidłowości które przeprowadził Tomasz Gzela, praktyk skarbowości

WARTOŚĆ BONUSÓW: 997 zł!

Sama wartość bonusów znaczenie przekracza kwotę Twojej inwestycji.

Wartość całego zestawu razem z bonusami to 1694 zł 

Ale najpierw ostrzeżenie: To będzie wymagało trochę pracy z Twojej strony (wiem, że nie boisz się poświęcić czasu w zamian za święty spokój – jeśli by tak było nie dotarłbyś aż tutaj😊).

Dla kogo jest ten pakiet?

 • Cenisz swój czas i nie chcesz go marnować na szukanie odpowiedzi w internecie na nurtujące cię pytania
 • Nie chcesz narażać się na kary administracyjne, bo wolisz dać przykład swoim klientom jak prowadzi się biznes
 • Chcesz zapłacić za coś raz i mieć sprawę załatwioną!

Jeśli jesteś jedną z takich osób… To pakiet AML jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Pakiet AML rozwiąże problem za który być może nie mogłeś się wsiąść albo o istnieniu nie wiedziałeś aż do teraz jaki jest poważny. Inwestujesz pieniądze w bezpieczeństwo swojej firmy.

Pakiet AML przeznaczony jest dla zdecydowanych osób, które chcą pozbyć się problemu szybko.

Największą zaletą Pakietu AML jest praktyczne podejście do zagadnienia, które pokaże Ci jak stosować AMl.

Nie musisz główkować. Nie musisz wymyślać koła od początku. Możesz dosłownie “skopiować”, co już działa.

Jednorazowo 697 zł
(Wartość 1694 zł)

Rekomendacje naszego Szkolenia AML

Co zawiera Pakiet AML?

Poukładany i logiczny proces nauki KROK-Po-KROKU

Zagadnienia poruszane na szkoleniu:

 1.  Rozszerzenie katalogu instytucji obowiązanych o biura rachunkowe, które nie prowadzą usługowo ksiąg rachunkowych, pośredników przy umowach najmu lub dzierżawy, szeroko rozumiany obrót dziełami sztuki, dodatkowe czynności notarialne.
 2. Nowa, rozszerzona definicja klienta instytucji obowiązanej, a więc tego, do którego trzeba skierować procedurę.
 3. Nowy szerszy zakres stosowania środków bezpieczeństwa finansowego m.in. o przypadki, w których doszło do zmiany umowy z klientem lub zmian u klienta podmiotowych, gospodarczych, kapitałowych, beneficjenta rzeczywistego.
 4. Procedurę należy uzupełnić również o ryzyko braku lub utrudnionego kontaktu z klientem.
 5. Uzupełnienie ” teczki klienta ” o dodatkowe dane, w przypadku braku numeru NIP i dane dotyczące beneficjenta rzeczywistego
 6. Nowe możliwości weryfikacji klienta, beneficjenta rzeczywistego w tym również za pomocą środków identyfikacji elektronicznej
 7. Obowiązek protokołu rozbieżności związanych z tożsamością osób
 8. Ograniczenia i wzmożone ryzyko przy działalności „wrażliwej”
 9. Obrót z z klientem z państwa trzeciego
 10. Transakcje nietypowe, skomplikowane, nieuzasadnione prawnie lub gospodarczo
 11. Państwa trzecie wysokiego ryzyka.
 12. Zmiana terminu przechowywania dokumentów dotyczących klienta
 13. Obowiązek wynikający z art. 50 AML bieżącej weryfikacji i aktualizacji procedury
 14. Odnotowywanie rozbieżności między CRBR (beneficjent rzeczywisty ) a ustaleniami faktycznymi
 15. Obowiązek akceptacji procedury przez kadrę kierowniczą
 16. Obowiązek wpisania do procedury sposobu ochrony pracowników raportujących do GIIF oraz innych realizujących w praktyce AML w tym również wzmocnienie prawne ” sygnalisty „
 17. Rozszerzenie katalogu i zakresu zgłoszeń do rejestru beneficjentów rzeczywistych ( art . 50 AML )
 18. Nowe regulacje w zakresie działalności na rzecz spółek
 19. Waluty wirtualne-nowe regulacje
 20. Tajemnica Instytucji obowiązanej w zakresie AML
  a)zasady informowania Generalnego Inspektora o transakcjach podejrzanych,
  b) zasady postępowania instytucji obowiązanej w przypadku żądania wstrzymania realizacji transakcji przez Generalnego Inspektora lub Prokuraturę.

Kim jest prowadzący szkolenie AML?

TOMASZ GZELA

Prawnik. Absolwent studiów podyplomowych z ekonomii, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Wiedza i doświadczenie to ponad 20-letnia praktyka w organach podatkowych, praca badawcza i dydaktyczna w państwowych i prywatnych szkołach wyższych oraz kancelariach prawnych i podatkowych. Autor wielu publikacji. Opracował obowiązkową procedurę stosowaną w zakresie przeciwdziałania \”praniu pieniędzy\”. Na rynku szkoleniowym od ponad 15 lat, specjalizuje się w szczególności: w procedurze karnej skarbowej, nieujawnionych źródłach przychodu, przeciwdziałaniu \”praniu pieniędzy\”, kontroli fiskalnych, podatkowych aspektach śmierci podatnika – przedsiębiorcy, prawie dewizowym w działalności gospodarczej, szeroko rozumianej odpowiedzialności podatkowej i finansach publicznych.

Szkoliłem m.in.

Podsumowując:

 • Otrzymujesz dostęp do szkolenia (4,5godziny) wraz z certyfikatem wymaganym ustawowo po zdaniu krótkiego testu o wartości 997 zł (gwarantowany dostęp na rok)
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Dostajesz gotowy zestaw procedur dla Twojej branży uwzględniający ostatnią nowelizację o wartości 1000 zł
 • Dostajesz 3-dodatkowe bonusy (szkolenia z zakresu rozmowy z trudnym klientem z Mateuszem Mrozowskim, z ostatnich zmian w Polski Ładzie z doradcą podatkowym Mieściłem Cielibałą, z kontroli Skarowej z Tomaszem Gzelą) o wartości 800 zł
 • Całość jest warta 2797 zł, a teraz możesz mieć to wszystko za ułamek ceny pierwotnej.
 • Pełna gwarancja!

  Nie podoba Ci się szkolenie? Napisz do nas. Oddam Ci 100% pieniędzy. 

  Mówię poważnie.

  Mogę dać taką gwarancję, bo jestem przekonany, że materiał, który dla Ciebie przygotowaliśmy spełni Twoje oczekiwania.

  Jednorazowo 697 zł
  (Wartość 1694 zł)

  Prosimy o kontakt z naszymi Doradcami (telefonicznie lub emaliowo) – zapytają oni Państwa o profil i specyfikę działalności i doradzą właściwą ścieżkę postepowania. Nasza usługa zawiera w sobie profesjonalną weryfikację podlegania obowiązkowi wdrożenia AML. Jeśli będzie konieczna otrzymają Państwo od nas komplet materiałów ze wskazaniem podstaw prawnych

  Nowelizacja weszła w życie w II półroczu 2021 roku. Jeśli wdrażałeś procedury wcześniej powinieneś je zaktualizować. Warto też sprawdzić czy procedury które mam zawierają wszystkie wymagane elementy.
  Pamiętaj! Nie istnieje coś takiego jak uniwersalna procedura bo powiedzmy notariusz weryfikuje klienta inaczej niż księgowy.

  Z naszych doświadczeń podczas kontroli często pada pytanie jak była weryfikowana wiedza. No i tutaj może pojawić się problem jak niektóre firmy za samo zakupienie szkolenia wystawiają certyfikat. W naszym przypadku musisz zdać test sprawdzający który jest weryfikacją zdobytej wiedzy. Musisz oglądnąć szkolenie a następnie zdać test!

  Powinna to zrobić osoba kompetentna w tym zakresie, dająca rękojmie w tym zakresie. 

  Ustawa tego nie precyzuje. Najlepiej jakby wszyscy pracownicy przeszli szkolenie.
  Jeśli masz więcej pracowników do przeszkolenia odezwij się w sprawie indywidualnej wyceny.

  Szkolenie nie polega tylko na tłumaczenie ustawy na bardziej zrozumiały jeśli niż ustawa. Prowadzący jest praktykiem. Przez kilkanaście lat pracował jako kierownik kontroli wiec wie od praktycznej strony jak takie prawnie wygląda. Dzięki barwnym przykładom które wywodzą się z jego praktyki będziesz wiedział jak praktycznie stosować prawo.