Spełnij wymagane ustawowo procedury zgodnie z ustawą „przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu” i uniknij dotkliwych sankcji nałożonych przez GIIF.
JAKI JEST PROGRAM SZKOLENIA?
- Zmieniony katalog instytucji obowiązanych w tym rozszerzenie o obrót gotówkowy przedsiębiorców zarówno przy kosztach i przychodzie od 10 000 euro wzwyż.
- Nowe definicje w katalogu (np. transakcja okazjonalna, waluta wirtualna) i ich wpływ na transakcje w przedsiębiorstwach.
- Nowa obowiązkowa procedura wewnętrznego zgłaszania naruszeń .
- Nowa obowiązkowa procedura zarządzania ryzykiem przy stosowaniu środków bezpieczeństwa finansowego
- Weryfikacja tożsamości klienta i beneficjenta rzeczywistego i innych nowych podmiotów (np. osoba upoważniona), itp..
- Weryfikacja tożsamości a RODO
- Gromadzenie i przekazywanie informacji do GIIF w tym o przyjętej wpłacie lub wypłacie środków pieniężnych powyżej 15 000 Euro
- Transakcja podejrzana teraz tylko gdy przestępstwo z art.art.299 lub 165a kk
- Dokumentacja źródłowa niezbędna dla przedsiębiorstw.
- Nacisk na czynności przed podpisaniem umowy.
- Szkolenia, kontrola i kary.
-
Rola i zadania Generalnego Inspektora Informacji Finansowej:
a)zasady informowania Generalnego Inspektora o transakcjach podejrzanych,
b) zasady postępowania instytucji obowiązanej w przypadku żądania wstrzymania realizacji transakcji przez Generalnego Inspektora lub Prokuraturę. - Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych zasady funkcjonowania oraz Krajowa Ocena Ryzyka Prania Pieniędzy, która została opublikowana w lipcu 2019 r.- omówienie funkcji i obowiązków do realizacji .
- Rekapitulacja tematu w tym przypomnienie istoty prania pieniędzy w kontekście nieujawnionych źródeł przychodu i praktyczne przykłady